Časová Banka a vzdelávanie

V Saint Lewis, na severe USA je tridsať vzájomne prepojených malých časových bánk, ktoré sa zaoberajú najmä vzdelávaním a odovzdávaním informácii.
V meste existuje sieť vysokých škôl, fakúlt, kolégií, vzdelávacích inštitúcii, kde sa môžete zúčastniť najrôznejších vzdelávacích kurzov, za ktoré zaplatíte v časových peniazoch.
Časové peniaze v tomto systéme môžete zarobiť nie len prostredníctvom pomoci iným ale najmä prostredníctvom odovzdávania informácii, ktoré ste na týchto kurzoch získali, ďalším ľuďom a organizovaním ďalších malých vzdelávacích podujatí.
Lekári z tohto mesta napríklad tvrdia, že ak rozprávajú ľudom o astme alebo detskej starostlivosti, obyčajne väčšinu zabudnú. Ak sa o týchto témach ale dozvedia od svojich susedov, potom tomu veria a zapamätajú si to.
Okrem iného v meste existuje niekoľko verejných počítačových obrazoviek pre členov týchto systémov. Ak potrebujete pomoc, kedykoľvek v noci, stačí vyhľadať jednu z nich. Sú to obrazovky, ktoré reagujú na dotyk a po zadaní správneho prístupového hesla vám povedia, kde si môžete kúpiť jedlo, povedia vám, kde sa vám niekto postará o vaše deti, kde môžete absolvovať tréning, vyhľadať lekársku pomoc...